Poradnik wgrania pluginu na strone MyBB

strone mybb wgrania na pluginu poradnik

#1
Witam w tym poradniku pokażę tym co nie wiedzą jak wgrać plugin na forum mybb oraz jak zmienić kompatybilność pluginu jeśli plugin nie jest kompatybilny z naszą wersją MyBB(MyBulletinBoard)


1. Wbijamy na nasz hosting i szukamy: [nazwy hosta(Serwer),Nazwy użytkownika,hasła] na FTP polecam oczywiście program FileZilla do połączenia się z serwerem FTP wygląda on tak:


[Obrazek: Fx3gcd4.png]


2. Gdy już jesteśmy zalogowani na FTP z naszą stroną wybieramy przykładowy plugin ze strony http://mybboard.pl a więc jak już tam jesteśmy wybrałem plugin DVZ Shoutbox.

3. Następnie foldery inc,jscripts wrzucamy w public_html.

4. Wchodzimy do naszego Panelu Administratora wchodzimy w Pluginy Jeśli widzimy coś takiego Ten plugin nie jest kompatybilny z MyBB x.x.x Wchodzimy na FTP znowu Public_html -> Inc -> plugins -> i otwieramy plik dvz_shoutbox.php najlepiej za pomocą Notepad ++ i to czego szukamy wygląda tak:

[Obrazek: O4KtC4m.png]

na tym obrazku wyraźnie widać że plugin dvz_shoutbox jest kompatybilny dla wszystkich wersji MyBB 1.8.x ale jeśli natomiast by pisało w compatibility coś takiego: 

[Obrazek: DjsvLNt.png]

To będzie znaczyło że plugin jest kompatybilny tylko dla tych wyznaczonych wersji przykładowo te wersje podałem 1814,1815 i zmieniamy liczbę ale nigdy gwiazdki nie usuwamy ja robię to tak jeśli są podane wyznaczone wersje kompatybilne dla tego pluginu to dodaje moją wersje MyBB po przecinku ale jeśli jest 1.8 zostawiam w spokoju ponieważ po wgraniu pluginu okazuje się czy będzie kompatybilny czy nie.

5. Wchodzimy w plugin i aktywujemy plugin możemy zmieniać ustawienia w konfiguracja->ustawienia pluginu->DVZ_Shoutbox ale oczywiście do poprawnego jego działania wracamy do początku w pobranym folderze z pluginem znajduje się coś takiego o nazwie STYLES.txt kopiujemy co całe oraz wchodzimy w Style i Szablony -> Style -> Twój styl -> css3.css wklejamy na dole zawartość i wchodzimy w szablony -> twój szablon -> strona główna -> index , i zmienną  {$dvz_shoutbox} wklejamy nad zmienną {$forums} i plugin powinien śmigać Uśmiech.

6. Jeśli nie mamy wgranego spolszczenia to ze strony http://mybboard.pl tam skąd pobraliśmy DVZ_Shoutbox powinno być do pobrania spolszczenie pobieramy je otwieramy i foldery przenosimy na public_html powinno spolszczyć całego shoutboxa.
Odpowiedz
#2
Noooo i to jest konkretny poradnik. Szanuje.
Odpowiedz
#3
Bardzo fajny poradniczek widać ,że się postarałeś !
Odpowiedz
#4
No no fajny poradnik Oczko
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak wgrać styl na forum mybb Maxer 2 670 01-03-2018, 16:28 PM
Ostatni post: Maxer
  Jak zmienić Kompatybilność pluginu Smokle 1 639 01-03-2018, 16:22 PM
Ostatni post: Maxer
Git Temat Zamknięty Poradnik. Kurwa_Jestem_KOKSEM_Z_Cs« 3 784 07-01-2017, 04:45 AM
Ostatni post: kogucik33Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości