Poradnik - Instalacja AmxBansa na Serwer

instalacja na poradnik serwer amxbansa

#1
Hejo ,w poradniku chciałbym zaprezentować oraz wyjaśnić instalację amxbansa na serwerze krótko i skutecznie.


#1 - Pobieramy AmxBansa i rozpakowujemy na pulpit.Załączam go w tym temacie na 100% działa jeśli wyjaśnię dobrze jak go wgrać/zainstalować.

2# - Po rozpakowaniu wchodzimy w folder amxbans i widzimy foldery takie jak: [configs,data,plugins,scripting] i teraz zastanawiacie się pewnie co z nimi zrobić tak ? już właśnie wyjaśniam.

3# - Logujemy się na FTP naszego serwera polecam program jakiś do połączenia się z serwerem FTP np FileZilla i wpisujemy:   Serwer: Ip naszego Hosta ,Nazwe Użytkownika: podajemy użytkownika ftp serwera ,Hasło: podajemy hasło FTP serwera ,Port: domyślny zawsze 21 musi być dla FTP a dla SFTP 22.

4# - Po zalogowaniu się na FTP naszego serwera wchodzimy cstrike -> addons -> amxmodx i nagle widzimy te foldery które są w folderze naszego amxbansa a więc wchodzimy w configs i przenosimy zawartość tego folderu do configs na FTP i robimy tak z resztą data,plugins,scripting przenosimy z folderów zawartości do folderow na FTP.

[Obrazek: EXXbYIH.png]

5# - Do zadziałania naszego amxbansa przechodzimy do dalszych kroków ,wchodzimy w plugins.ini który znajduje się w folderze configs i całkiem na górę dopisujemy tylko 2 pluginy amxbansa koniecznie tylko te 2 ! : amxbans_core.amxx i amxbans_main.amxx ,zapisujemy zmiany plugins.ini i zamykamy plik.

6# - Wchodzimy w sql.cfg które jest również w folderze configs wygląda mn tak:

[Obrazek: QOQhXN2.png]

wypełniamy
[host] czyli ip hosta bazy danych
[user] czyli nazwe użytkownika bazy danych
[pass] czyli hasło bazy
[db] czyli nazwe bazy danych
[table] czyli tabela bazy danych
[type] czyli typ bazy w naszym przypadku mysql
[timeout] wiadomo czas

zapisujemy zmiany i zamykamy.

7# - Resetujemy lub wyłączamy i włączamy serwer i wchodzimy na niego oczywiście z dodanym adminem na IP,Hasło lub Steam ID ,wspisujemy w komendę amxmodmenu najlepiej mieć pomocnika do tego żeby sprawdzić czy bany działają na nim banujemy go lub dajemy ssy+ban i widzimy nasz efekt jeśli bans nie działa odbanowywujemy naszego pomocnika do testowania usuwając config na serwerze FTP listip.cfg i sprawdzamy co źle zrobiliśmy.


Załączone pliki
.rar   amxbans.rar (Rozmiar: 194.59 KB / Pobrań: 4)
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poradnik - [Kompilacja SMA na AMXX] Maxer 3 658 05-30-2018, 18:35 PM
Ostatni post: Toldi
  Poradnik - Jak dodać VIP? `sHoTeK#^ 3 666 05-17-2018, 15:17 PM
Ostatni post: landUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości