Uważajcie na tfude virus + poradnik jak naprawić.

virus uważajcie tfude na poradnik naprawić jak

Witam otóż ostatnio strasznie głośno jest o trojanie, który blokuje dostęp do waszych plików, niestety ja na niego trafiłem, klikając w byle reklamę, zakodował mi wszystkie pliki, antywirusy nic nie znalazły, oraz nie ostrzegły, na dole macie screena jak wyglądają szkody wywołane przez wirusa, jakie mi szkody wyrobił:

[Obrazek: lcCxB8E.png]

jak widać kompletnie nie mam do tego dostępu, złapać tego wirusa można strasznie łatwo, w moim przypadku mam strasznie dużo ważnych plików, więc format windowsa wywoła dużo strat, więc znalazłem rozwiązanie:

znalazłem program o nazwie: data recovery, ja oczywiście zakupiłem wersję pro, by mieć w 100% pewność, że da radę, raczej ten program w razie wypadku powinien wam pomóc, jak się chronić przed tym wirusem? Jest to bardzo ciężkie, jeżeli masz darmowego anty wirusa, nie licz na ochronę. Jedyne wyjście to zakupić licencję, nie pobierać podejrzanych plików, nie wchodzić w reklamy itp...

Może to komuś pomoże i przy okazji was ostrzeże o takim zagrożeniu, grzebiąc w internecie, w ciągu tego roku, już zainfekowano 56 978 komputerów i liczba rośnie, pozdrawiam i uważajcie.
Odpowiedz
Mała aktualizacja, walczyłem 2 dni z tym gównem, fakt, faktem udało mi się wyeliminować wirusa, lecz pliki zaszyfrowane kappa, udało mi się odzyskać 10% tego co było zaszyfrowane, jak widać przed tym można się tylko bronić, nie da rady odszyfrować, chyba, że jakaś firma zrobić program do odszyfrowania, z tego co wiem, juz coś kombinują Uśmiech

wyżej nie napisałem o tym gównie, więc tu napiszę:

Wirus pochodzi z rodziny Ransomware, jest to najnowsza wersja tego wirusa, który szyfruje wszystkie nasze pliki, jest to czysty trojan, walka jest ciężka, u mnie skończyła się niestety formatem, oczywiście skopiowałem pliki najważniejsze, lecz 10% udało mi się odkodować, dużo z tym roboty....

Jak można się tym zarazić?

Złapanie tego jest bardzo proste, nie pobierajcie żadnego nieznanego oprogramowania, przede wszystkim cracków, ja to złapałem klikając przypadkowo w wiadomość email... To siedzi w reklamach itp....

Jak się bronić?

Zainstalować najlepiej 2-3 antywirusy, skanować każdy jeden plik, nie klikać w reklamy [zalecam adblocka], nie pobierać plików z nieznanych źródeł, nawet z chomikuj....

Do czasu aż ktoś nie stworzy programu odszyfrowującego, nie liczmy na odzyskanie plików :/ ja zrobiłem kopię tych co są najważniejsze no wystarczy czekać :/
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości